17.03.2023r. Dzień Otwarty dla szkół powiatu mikołowskiego z okazji 20-lecia Muzeum Energetyki

. No Comments

Szanowni Państwo,

zapraszamy na Dzień Otwarty w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Z okazji 20 lat funkcjonowania Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych organizujemy
17 marca 2023 roku Dzień Otwarty dla nauczycieli fizyki, chemii i nauczycieli zawodu. W programie planujemy m.in. pokazy fizyków i elektryków, warsztaty elektroniki oraz koncerty wygrywane na piorunie!

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych to miejsce gdzie ściera się nowoczesność z historią elektrotechniki i energetyki. To wyjątkowa przestrzeń industrialna, która jest okazją do ożywiania zabytków techniki przez wolontariuszy i pasjonatów Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Energetyki. Muzeum mieści się na terenie Elektrowni w pomieszczeniach byłej rozdzielni elektrycznej 60kV z 1928 roku przy ul. Wyzwolenia 30 w Łaziskach Górnych.

Wydarzenie, na które chcemy Państwa zaprosić odbędzie się 17.03.2023 roku o godzinie 10:00.
W czasie tego wydarzenia chcielibyśmy zapoznać Państwa z naszą ofertą edukacyjną skierowaną do uczniów w każdym wieku, gdyż prowadzone u nas zajęcia są różnorodne, opierające się na eksperymentach i doświadczeniach, są prezentowane w przystępny i ciekawy sposób poprzez pokazy, warsztaty pod okiem instruktorów. Proponowane przez nas zajęcia obejmują tematykę z zakresu m.in.: fizyki, chemii,  robotyki, mechaniki, programowania, mechatroniki.

Zapraszamy Państwa na nasz Dzień Otwarty, gdzie będziecie mieli Państwo możliwość dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą, przedstawienia swoich propozycji i dyskusję przy poczęstunku.

Prosimy o potwierdzenie ilu nauczycieli z Państwa szkoły może nas odwiedzić.

Z wyrazami szacunku,

Prezes PTP Muzeum Energetyki

Jolanta Pietryja-Smolorz