MIKOŁAJKOWE EKSPERYMENTY NAUKOWE 6 grudnia 2023 roku (środa) godzina 16

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych i Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zapraszają na MIKOŁAJKOWE EKSPERYMENTY NAUKOWE.
Na wydarzenie zapraszamy 6 grudnia 2023 roku (środa) o godzinie 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie.
W programie: pokazy, warsztaty, niespodzianki mikołajkowe, doświadczenia, eksperymenty – świat nauki i bajki będzie się przenikał, a ciekawe konkursy pozwolą zdobywać nagrody.
Będzie to Mikołaj w odsłonie naukowej w formie zabawy dla całej rodziny.
Bilety w cenie 25 zł od osoby (dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie)

RETROkąt na INDUSTRIADZIE

Chcesz spróbować swoich sił w grach z lat 80/90?
A może chcesz pokazać dziecku, przy czym jego rodzic bawił się 30/40 lat temu?
Zapraszamy do RETROkąta na INDUSTRIADZIE od godziny 14, gdzie można odświeżyć wspomnienia i spróbować swoich sił w grach z tamtego okresu.
To idealne miejsce, aby powspominać “stare dobre czasy grania” w RETROkącie.

Święto Światła w Muzeum Energetyki: Ambasador zawodowców

Święto Światła w Muzeum Energetyki to wydarzenie, które otwiera oczy na kształcenie zawodowe i uświadamia uczestnikom jak ważną rolę pełni branża elektro-energetyczna. Muzeum staje się ambasadorem ZAWODOWCÓW, wspierając fachowców i zdobywając uznanie jako instytucja promująca tę dynamiczną dziedzinę.

EVET przygotowało prezentację, która pozwoli zgłębić temat jeszcze bardziej: prezentacjia_EVET

Święto Światła 2022

W sobotę 03 grudnia 2022 r. organizujemy w Muzeum Energetyki kolejne Święto Światła.

XVIII edycja Święta Światła zapewni gościom niespotykane wrażenia i atrakcje. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do prześledzenia historii rozwoju oświetlenia od czasów prehistorycznych do nam współczesnych. W czasie prezentacji w tym dniu opowiemy i pokażemy jak przy pomocy krzemienia i hubki można uzyskać „żywy” ogień i czym oświetlano kiedyś pomieszczenia i drogi: łuczywem, lampami oliwnymi, gazowymi, łukowymi aż po „dzisiejsze” światło elektryczne, współczesne świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki.

Punktem kulminacyjnym każdego Święta Światła w Muzeum Energetyki jest zapalenie ponad stodwudziestoletniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona.A w czasie zwiedzania Muzeum przybliżymy historię energetyki, tajemnice elektryczności, światła oraz proces wytwarzania energii elektrycznej.

HIT: koncert Grupy Gromowładni.

Zapraszamy do udział w Święcie Światła o godz.: 17:00 do 20:00.

Bilet za udział w pokazach:

• 40 zł (dorośli),
  • 20 zł (od 6 do 18 roku),
  • wstęp wolny dzieci do 5 roku życia.

Przedpłata za bilety na konto: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

Rezerwacja poprzez: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

2021-12-18 Warsztaty fotograficzne w Muzeum Energetyki

Chcesz swoim aparatem wyczarować takie cuda jak na zdjęciu, zapraszamy
18 grudnia od 17:00 do 20:00 do Muzeum Energetyki
w Łaziskach Górnych na warsztaty fotograficzne.
Warsztaty poprowadzi autor zdjęcia: Sebastian Grząba.
Ilość miejsc ograniczona.
Cena: 55 zł
Zapisy i udział w warsztatach zgodnie z Regulaminem (na stronie www.muzeumenergetyki.pl) poprzez adres wydarzenia@muzeumenergetyki.pl
Wymagana przedpłata przelewem na konto Muzeum Energetyki: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

Maria Skłodowska-Curie: na przekór i pod prąd – na bis 2021-12-11

W ramach cyklu Fizyczne Fascynacje zapraszamy ponownie 11 grudnia na wykład chemika, popularyzatora nauki, autora zbioru zadań z chemii dla szkół średnich – Mirosława Kozika.
Poznacie ciekawe fakty i historię osiągnięć jednej z najbardziej znanych na świecie Polek.
Promieniotwórczość, niezłomność, niezwykła determinacja i niebywały charakter Marii zmieszają się z twardą i rażącą jak prąd rzeczywistością.
Historia “matki promieniotwórczości” zachęca do odkrywania świata i eksperymentowania, prowadzenia doświadczeń i odpowiedzi na zadawane pytania – co zobaczymy w części doświadczalnej wykładu.
Wiedza, doświadczenia i pokazy pozwolą nam miło uczcić 154 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.Przedstawimy na bis: jak doświadczenia zmieniają technologię:
– ciekły azot
– próżnia
– pH i zastosowanie w praktyce
właściwości substancji i ich parametry.Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca poprzez wydarzenia@muzeumenergetyki.pl
oraz dokonanie przedpłaty na konto bankowe
(55 1050 1399 1000 0090 3007 9652),
Koszt biletów:
35zł /osoba (dzieci do 4 roku bezpłatnie).
W dniu wydarzenia możliwe jest także zwiedzanie od 11:00 do 14:00 (też wczesniejsze zapisy, zgodnie z regulaminem).
Dla uczestników wykładu i pokazów (!) zwiedzanie muzeum w tym dniu z przewodnikiem za darmo.

Mikołajkowe eksperymenty naukowe

Zapraszamy 6 grudnia 2021 roku (poniedziałek) na „Mikołajkowe eksperymenty naukowe” do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na pokazy, warsztaty, niespodzianki mikołajkowe, doświadczenia, eksperymenty – świat nauki i świat bajki będzie się przenikał, a ciekawe konkursy pozwolą zdobywać nagrody.
Zorganizujemy warsztaty wytwarzania pozytywnie energetycznych ozdób choinkowych (można przygotować np. swoje żarówki – mogą być przepalone), którymi wspólnie ozdobimy muzealną choinkę w świetle pokazów laserowych.
W cenie biletów (35 zł od osoby, bezpłatnie do 4 roku):
17:00 -18:00 warsztaty recyklingowe ozdób choinkowych,
18:00 – 19:00 pokazy, konkursy (istnieje możliwość przygotowania paczki dla swoich dzieci i wręczenie przez Mikołaja),
19:00 – 20:00 zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.Będzie to Mikołaj w odsłonie naukowej w formie zabawy dla całej rodziny.