Święto Światła 2024 Relacja fotograficzna

. No Comments

W sobotę, 18 maja 2024 roku, Muzeum Energetyki tętniło życiem podczas XX edycji Święta Światła. Wydarzenie rozpoczęła energetyczna orkiestra dęta przy TAURON Wytwarzanie S.A., wprowadzając gości w wyjątkowy nastrój muzyką pełną pasji.

Po orkiestrze nadszedł czas na prezentację chemiczną, która zademonstrowała, jak za pomocą różnych substancji możemy uzyskać efekty świetlne.

Następnie, główny punkt programu – prezentacja historii światła w życiu człowieka. Od prymitywnych metod, takich jak użycie krzemienia i hubki do uzyskania „żywego” ognia, po lampy oliwne, gazowe, łukowe, aż do współczesnych technologii, jak świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki.

Kulminacyjnym momentem tego segmentu było zapalenie ponad 120-letniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona. Ku zdumieniu i zachwytowi wszystkich obecnych, żarówka nadal działała, emitując ciepłe, nostalgiczne światło.

Na zakończenie, goście mieli okazję podziwiać spektakularny występ Grupy Gromowładni, która za pomocą grających cewek Tesli stworzyła widowisko pełne elektrycznych wyładowań i dźwięków, zamykając tym samym ten wyjątkowy wieczór pełen naukowych odkryć i historycznych refleksji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z tego wydarzenia.