Industriada 2023 – SZTUKA PRZEMYSŁU

SZTUKA PRZEMYSŁU! Wystawa i plener malarski.

INDUSTRIADA 2023 przyniosła kolejne niezwykłe doświadczenie!
W Muzeum Energetyki spotkaliśmy się z utalentowanymi artystkami z Łazisk Górnych i okolic.
Były to kobiety w różnym wieku, o różnych zawodach, malujące różnymi technikami i stylami, ale wszystkie urodzone, wychowane i żyjące w cieniu kominów przemysłowych Elektrowni Łaziska i innych śląskich zakładów przemysłowych.
Ich prace, mimo, że powstają w ramach hobbystycznego malowania, podziwiane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych, artystki są laureatkami wielu konkursów i plenerów artystycznych w kraju i za granicą.
Konfrontacja industrialnych motywów z kobiecą wrażliwością, kreatywnym podejściem i artystycznym spojrzeniem przekłada się na interesujące prace, namalowane w różnych technikach (olej, akryl, akwarela)
Pośród industrialnych klimatów zwiedzający mogli wziąć udział w plenerze malarskim, podczas którego tworzyli własne obrazy przy asyście autorek wystawianych prac.