Święto Światła 2022 Relacja fotograficzna

. No Comments

W sobotę 03 grudnia 2022 r. zorganizowaliśmy w Muzeum Energetyki kolejne Święto Światła.

W czasie XVIII edycji Święta Światła zapewniliśmy gościom niespotykane wrażenia i atrakcje. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do prześledzenia historii rozwoju oświetlenia od czasów prehistorycznych do nam współczesnych.
W czasie prezentacji w tym dniu opowiedzieliśmy i pokazali jak przy pomocy piorunu, ogniska, krzemienia, krzesiwa i hubki można uzyskać „żywy” ogień i czym oświetlano kiedyś pomieszczenia i drogi: łuczywem, lampami oliwnymi, gazowymi, łukowymi aż po „dzisiejsze” światło elektryczne, współczesne świetlówki, lampy diodowe i energooszczędne żarówki.
Punktem kulminacyjnym Święta Światła w Muzeum Energetyki było zapalenie ponad studwudziestoletniej żarówki wykonanej w Anglii według technologii Swana i Edisona. A w czasie zwiedzania Muzeum przybliżyliśmy historię energetyki, tajemnice elektryczności, światła oraz proces wytwarzania energii elektrycznej.

HITem były dwa koncerty Grupy Gromowładni i przeuroczy pełen rewelacyjnych efektów taniec światła.

 

Odwiedzający opisywali:

„Życzę Wam siły, wytrwałości, wspaniałych pomysłów i by zawsze w Was była taka energia, która zapala innych i dostarcza wielu pięknych wrażeń. Jestem Wami i Waszą pracą zachwycona. Pozdrawiam.”

 

„Świetne wydarzenie i ogromna pasja osób które je zorganizowały. Bardzo nam się podobało!!!”

 

„Byłem, widziałem. Fascynujące jest przebywanie wśród ludzi z pasją.”

 

„ Podziękowania dla organizatorów i prowadzących :-)”

 

Dziękujemy za wszystko.