Szanowni Państwo,

Zapraszamy do odwiedzania Muzeum w następujących godzinach:

wtorki 09.00-13.00
środy 15.00-19.00
czwartki 09.00-13.00
drugie soboty miesiąca (wyjątkowo mogą być inne soboty) 11.00-14.00

Inne terminy zwiedzania są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu.

We wszystkie święta muzeum jest nieczynne, wyjątkiem są dodatkowe eventy.

Zwiedzanie po e-ailowym: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl ewentualnie telefonicznym uzgodnieniu – 603 155 562 i potwierdzeniu przez Muzeum Energetyki (odpowiedź mailem).

Zgłoszenie grupowe powinno zawierać:

– nazwę i adres jednostki wnioskującej
– proponowaną datę i godzinę
– liczbę zwiedzających
– imię i nazwisko
– numer dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej (uczestnicy powinni posiadać te dokumenty przy sobie w celu wejścia na teren Muzeum)
– lista powinna być dostarczona minimum 2 dni przed terminem zwiedzania
– zgłoszenie potrzeby wystawienia faktury (dane do faktury)

POTRZEBUJEMY (wymagania firmy od której wynajmujemy budynek) wcześniej (skany najpóźniej na 2 dni przed przyjazdem): prośbę do Dyrektora TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska: na papierze firmowym lub z pieczątkami, np.: Proszę o umożliwienie wejścia na teren Elektrowni Łaziska do Muzeum Energetyki; oraz skan listy uczestników, która zawiera od wszystkich uczestników: imię i nazwisko + nr dowodu osobistego lub nr legitymacji szkolnej.

Cennik

Bilet zwykły 18 zł /os.
Bilet ulgowy* 14 zł /os.
Bilet rodzinny** 45 zł
Grupy szkolne i przedszkolne *** 10 zł /os.
Zwiedzanie z przewodnikiem 80 zł

WSTĘP WOLNY:
– dzieci poniżej 4 roku życia pod opieką rodziców (nie dotyczy grup zorganizowanych)
– opiekunowie szkolnych i przedszkolnych grup zorganizowanych (jeden opiekun do 20 osób)
– pilot towarzyszący grupie zorganizowanej
– dziennikarze na podstawie legitymacji prasowej

* bilet ulgowy (na podstawie stosownej legitymacji) – uczniowie, studenci (do 26. roku życia), doktoranci, emeryci, renciści, przewodnicy miejscy i terenowi
** bilet rodzinny – 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci lub 1 osoba dorosła i troje dzieci
*** opłata liczona od dziecka, grupy do 20 osób

UWAGA! Na imprezy okolicznościowe (warsztaty, pokazy, lekcje, koncerty, Święto Światła – 16 maja, Industriadę) obowiązują ceny podane w dodatkowych opisach (terminy w kalendarium).

koszt

lekcji muzealnych (lekcje, pokazy) cena dla grupy – 200 zł, 250 zł; 300 zł,

warsztatów: cena od osoby – 25 zł do 150 zł.

Podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

W celu zwiedzania Muzeum Energetyki, prosimy Państwa o podanie danych osobowych
w następującym zakresie: imię i nazwisko oraz seria i nr dowodu tożsamości. Podanie danych konieczne jest w związku z wydawaniem przepustek na wejście. Konieczność podania ww. danych osobowych wynika z tego, iż budynek Muzeum Energetyki znajduje się na terenie czynnego zakładu pracy, który należy do zakładów wysokiego ryzyka, podlega obowiązkowej ochronie i posiada system kontroli dostępu. W związku z tym, dla Państwa bezpieczeństwa konieczna jest rozliczalność osób wchodzących i wychodzących z terenu zakładu „wysokiego ryzyka”.

Zgłoszenie i przekazanie danych osobowych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu zwiedzania muzeum.

INFORMUJEMY

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, kod pocztowy 43-170, ul. Wyzwolenia 30.
REGON: 277938450, KRS: 0000141295, NIP: 635-166-88-21

Dane osobowe przekazywane są do TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna – Oddział Elektrownia Łaziska w Łaziskach Górnych, ul. Wyzwolenia 30 oraz udostępniane pracownikom firmy, która ochrania zakład – tj. Wsparcie Grupa TAURON z siedzibą
w Tarnowie, kod pocztowy 33-100, ul. Lwowska 72-96 B, w celu wydania przepustki.

Dane osobowe nie będą przechowywane przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki i po ich przekazaniu będą usuwane, natomiast TAURON Wytwarzanie S.A. przechowywać będzie dane osobowe przez okres 2 lat ze względu na obowiązujące przepisy wewnętrzne. Dane nie będą podlegały profilowaniu.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych, na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, przysługują Państwu następujące prawa:

  1. Prawo do dostępu do swoich danych.
  1. Prawo do wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych.
  1. Prawo do sprostowania danych.
  1. Prawo do usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym).
  1. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
  1. Prawo do przenoszenia danych.
 1. Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Jeśli będą chcieli Państwo skorzystać ze swoich praw można skontaktować się poprzez adres email: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl lub nr telefonu: 603 155 562 lub pisemnie na adres: Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, kod pocztowy 43-170, ul. Wyzwolenia 30.