INDUSTRIADA 2024 – Kilka kadrów z przedstawienia

INDUSTRIADA już daleko za nami, ale echa tego wyjątkowego wydarzenia ciągle rozbrzmiewają w naszych głowach. Jednym z bardzo interesujących punktów tegorocznej INDUSTRIADY był występ Teatru Eksperymentalnego Poszukiwań Twórczych Epidemia. Ich spektakl poświęcony postaci Thomasa Edisona pozostawił nas nie tylko z głęboką refleksją, ale też z poczuciem autentycznego zachwytu.

Historia wielkiego wynalazcy, który wprowadził świat w erę elektryczności, została opowiedziana w sposób nieszablonowy i pełen emocji. Przedstawienie nie skupiło się jedynie na faktach z życia Edisona, ale też na symbolice jego największego wynalazku – żarówki. To właśnie ten skromny przedmiot, który dzisiaj wydaje się być tak oczywisty, w spektaklu nabrał zupełnie nowego znaczenia. Żarówka stała się metaforą geniuszu, uporu i dążenia do światła, nawet w najciemniejszych momentach życia.

Teatr Epidemia po raz kolejny udowodnił że ich podejście do sztuki jest pełne innowacyjnych pomysłów i twórczej odwagi co sprawia, że każda ich produkcja jest wyjątkowym wydarzeniem. To teatr, który nie boi się eksperymentować, poszukiwać nowych form wyrazu i zaskakiwać widzów. Dzięki takim artystom, INDUSTRIADA nabiera niepowtarzalnego charakteru.