“Otwarta Scena” w Muzeum Energetyki!

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych znane jest nie tylko z tego, że można zobaczyć tam ponad 6000 eksponatów związanych z energetyką i elektrycznością. Od dłuższego czasu poszerza także swoją ofertę kulturalną o ciekawe i warte uwagi wydarzenia. Od września 2015 Muzeum zaprasza na nowy cykl koncertów pt. „Otwarta Scena”, który ma promować młodych artystów.

“Otwarta scena” to projekt skierowany do młodych twórców, którzy chcą pokazać się szerszej publiczności. Każdy koncert odbywać się będzie w trzeci piątek miesiąca. – Nie ograniczamy się terytorialnie. Chcemy zapraszać nie tylko twórców z najbliższych nam okolic. Scena dostępna jest dla każdego, wystarczy tylko wcześniejsze zgłoszenie i krótka prezentacja swojej twórczości – mówi Mateusz Wróbel, pomysłodawca cyklu. Założenie jest proste – Muzeum Energetyki udostępnia swoją scenę z oświetleniem i nagłośnieniem oraz przestrzeń muzeum, dając jednocześnie promocję, a chętni młodzi twórcy różnych gatunków przyjeżdżają grać swoje koncerty. Dla niektórych może to być pierwszy większy koncert, dla innych doskonała okazja by dopiero pokazać się światu.

Do tej pory na scenie Muzeum Energetyki odbyło się 5 koncertów w ramach cyklu. – Terminarz koncertów zaplanowany jest już do czerwca, bo wtedy właśnie według pierwotnego założenia ma zakończyć się pierwsza edycja cyklu. – wyjaśnia Mateusz Wróbel. Na scenie prezentowali się tacy artyści, jak Piotr Hulin, Magdalena Pałka, Alina Więcek oraz zespoły Eder, Incluz, Meta Menardi, Funky Logic, The Flavour, Coffee Experiment oraz Tajna Lista. Podczas grudniowego koncertu była także niespodzianka – gościnnie wystąpił komik, prezentujący stand-up – Jacek Noch.

Patronami medialnymi cyklu są: „Gazeta Łaziska”, portal www.laziska.com.pl, regionalny tygodnik „Nowe Echo” a od lutego 2016 do grona patronów medialnych dołączyło Polskie Radio Katowice oraz telewizja TVP3 Katowice.

– Cykl nieustannie się rozwija, dlatego serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty – szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Energetyki. – zaprasza koordynator koncertów.

M.Wróbel / Muzeum Energetyki

Otwarta Scena 2.0

Od nowego sezonu artystycznego startujemy z drugą edycją cyklu koncertowego “Otwarta Scena”. Pierwszy koncert już 16 października!

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny w Muzeum Energetyki, dlatego też postanowiliśmy kontynuować udany cykl “Otwarta Scena”. Od września 2015 do maja 2016 na naszej scenie gościliśmy różne zespoły oraz wykonawców, którzy dostarczyli nam przez 9 miesięcy doskonałej dawki pozytywnej energii. W tym roku, zgodnie z tym, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, postanowiliśmy nadać hasło przewodnie całemu cyklowi “Energia Muzyki”.

TERMINARZ KONCERTÓW OTWARTEJ SCENY 2.0

16 października 2016, godz. 16:00 – Szklane Oczy (Chorzów) – rock psychodeliczny, nowa fala, punk rock
20 listopada 2016, godz. 16:00 – Imperative (Gliwice) – rock
18 grudnia 2016, godz. 16:00 – Mementoria (Bielsko-Biała) – metal/rock
22 stycznia 2017, godz. 16:00 – Catch Day (Ruda Śląska) – rock
19 lutego 2017, godz. 16:00 – Headdown (Alwernia) – pro acoustic/alternativ rock
19 marca 2017, godz. 16:00 – Sweet Molly (Stryszów) – rock zaangażowany / rock alternatywny
16 kwietnia 2017, godz. 16:00 – Lunatyk (Libiąż) – alternative, post rock, pop
21 maja 2017, godz. 16:00 – Holly Blue (Mysłowice) – inteligentny pop

Patronami medialnymi cyklu są: TVP3 Katowice, Tygodnik Nowe Info, portal Łaziska.com.pl oraz Gazeta Łaziska.

Koncert – Oskar Mir

Koncert w ramach Otwartej Sceny w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Volta —> Tesla —> Mir —> Muzyka Skąd się bierze dźwięk i moc beatów, które emitujemy prosto w Wasze receptory na koncertach? Jak to możliwe, że połączenie kilku metalowych … Pokaż więcej

Otwarta Scena – Holly Blue – 21 maja 2017, godz. 18:00

Zapraszamy na kolejny koncert w cyklu „Otwarta Scena 2.0″. Tym razem na scenie Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych wystąpi formacja Holly Blue. Zespół Holly Blue to trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana i Emila Blanta … Pokaż więcej