Cykl Fizyczne Fascynacje: „Elektrotechniczne jajko Kolumba – replika jajka Tesli”

. No Comments
Symbolem Świąt Wielkanocnych jest jajko. I tylko w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych udowodnimy, że związek fizyki ze Świętami  jest oczywisty.
Zapraszamy 1 kwietnia 2023 roku na spotkanie przedwielkanocne w czasie, którego oprócz włączenia jajka Tesli czekają inne liczne atrakcje.
Pokazy 10:00.
Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem 11:00 do 12:30.
Koszt biletów:
30zł /osoba (dzieci do 4 roku bezpłatnie).
Zapisy i udział w warsztatach zgodnie z Regulaminem (na stronie www.muzeumenergetyki.pl) poprzez adres wydarzenia@muzeumenergetyki.pl
Wymagana przedpłata przelewem na konto Muzeum Energetyki:
55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

Fotograficzne plenery energetyczne – warsztaty fotograficzne

. No Comments
Zapraszamy 25 marca od 18:00 do 21:00 do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na warsztaty fotograficzne.
Prądem malowane – warsztaty fotograficzne dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki pracy z długimi czasami naświetlania. Jedynym kryterium jest podstawowa znajomość swojego aparatu która będzie potrzebna przy trybach manualnych oraz posiadanie statywu.  Gwarantujemy dobrą zabawę, kreatywną atmosferę i ciekawe wnętrze jakim bez wątpienia jest nasze muzeum.
Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty poprowadzi autor zdjęcia: Sebastian Grząba.
Ilość miejsc ograniczona.
Cena: 70 zł
Zapisy i udział w warsztatach zgodnie z Regulaminem (na stronie www.muzeumenergetyki.pl) poprzez adres wydarzenia@muzeumenergetyki.pl
Wymagana przedpłata przelewem na konto Muzeum Energetyki: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

17.03.2023r. Dzień Otwarty dla szkół powiatu mikołowskiego z okazji 20-lecia Muzeum Energetyki

. No Comments

Szanowni Państwo,

zapraszamy na Dzień Otwarty w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Z okazji 20 lat funkcjonowania Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych organizujemy
17 marca 2023 roku Dzień Otwarty dla nauczycieli fizyki, chemii i nauczycieli zawodu. W programie planujemy m.in. pokazy fizyków i elektryków, warsztaty elektroniki oraz koncerty wygrywane na piorunie!

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych to miejsce gdzie ściera się nowoczesność z historią elektrotechniki i energetyki. To wyjątkowa przestrzeń industrialna, która jest okazją do ożywiania zabytków techniki przez wolontariuszy i pasjonatów Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Energetyki. Muzeum mieści się na terenie Elektrowni w pomieszczeniach byłej rozdzielni elektrycznej 60kV z 1928 roku przy ul. Wyzwolenia 30 w Łaziskach Górnych.

Wydarzenie, na które chcemy Państwa zaprosić odbędzie się 17.03.2023 roku o godzinie 10:00.
W czasie tego wydarzenia chcielibyśmy zapoznać Państwa z naszą ofertą edukacyjną skierowaną do uczniów w każdym wieku, gdyż prowadzone u nas zajęcia są różnorodne, opierające się na eksperymentach i doświadczeniach, są prezentowane w przystępny i ciekawy sposób poprzez pokazy, warsztaty pod okiem instruktorów. Proponowane przez nas zajęcia obejmują tematykę z zakresu m.in.: fizyki, chemii,  robotyki, mechaniki, programowania, mechatroniki.

Zapraszamy Państwa na nasz Dzień Otwarty, gdzie będziecie mieli Państwo możliwość dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą, przedstawienia swoich propozycji i dyskusję przy poczęstunku.

Prosimy o potwierdzenie ilu nauczycieli z Państwa szkoły może nas odwiedzić.

Z wyrazami szacunku,

Prezes PTP Muzeum Energetyki

Jolanta Pietryja-Smolorz

Nadchodzące wydarzenia w najbliższych miesiącach

. No Comments

Już 25.03.2023r. odbędą się warsztaty fotograficzne w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje pt. “Fotograficzne plenery energetyczne”. Będzie to wspaniała okazja dla miłośników fotografii, aby poszerzyć swoje umiejętności.

01.04.2023r. podczas cyklu Fizyczne Fascynacje “Elektrotechniczne jajko Kolumba – replika jajka Tesli” będzie można zobaczyć niezwykłe wynalazki i zrozumieć, jakie idee kryją się za tymi niezwykłymi maszynami.

22.04.2023r. w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje “Energia niejedno ma imię” zaprezentujemy różnorodne aspekty energii i jej wpływu na nasze życie.

16.05.2023r. Święto światła – podczas tego wyjątkowego dnia będziemy prezentować historię światła i jego drogę od prymitywnych metod rozpalania ognia, aż do wynalezienia żarówki. Najstarszym eksponatem będzie stu letnia żarówka, którą zapalimy na zakończenie – to wyjątkowe wydarzenie z pewnością zapadnie w pamięci na długo.

17.06.2023r. odbędzie się INDUSTRIADA – SZTUKA PRZEMYSŁU. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji wkrótce.

Ratunek poprzez 1% na działalność PTP Muzeum Energetyki

. No Comments

Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na działalność PTP Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, poprzez Fundację PRO-EKO na subkonto dedykowane właśnie naszemu muzeum.

Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli dalej dbać o zachowanie i popularyzację naszej cennej historii energetycznej, a także umożliwić kolejnym pokoleniom poznawanie tej ważnej dziedziny naszej cywilizacji. Wsparcie naszego muzeum to także inwestycja w lokalną społeczność i rozwijanie jej kulturalnej świadomości. Niech nasze dziedzictwo energetyczne będzie kontynuowane i pielęgnowane dla przyszłych pokoleń!

Prosimy o przekazanie 1% na działalność Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych poprzez Fundację PRO-EKO na subkonto: “Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych”.

1 2 3 4 5