Mikołajkowe eksperymenty naukowe

. Brak komentarzy

6 grudnia 2019 na „Mikołajkowe eksperymenty naukowe” do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

W tym dniu zapraszamy do wspólnej zabawy z muzealnym Mikołajem – pokazy, warsztaty, niespodzianki mikołajkowe, doświadczenia, eksperymenty – świat nauki i świat bajki będzie się przenikał, a ciekawe konkursy pozwolą zdobywać nagrody.

Zorganizujemy warsztaty wytwarzania pozytywnie energetycznych ozdób choinkowych (można przygotować np. swoje żarówki – mogą być przepalone), którymi wspólnie ozdobimy muzalną choinkę w świetle pokazów laserowych.

W cenie biletów (20 zł od osoby, bezpłatnie do 6 roku): od 18:00 do 19:00 pokazy, konkursy, (istnieje możliwość przygotowania paczki dla swoich dzieci).

17:00 -20:00 zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

Mikołajkowa zabawa dla całej rodziny.

Fizyczne Fascynacje – Eksperymenty dźwiękowe

. Brak komentarzy

14 grudnia 2019 roku na kolejne Fizyczne Fascynacje – „Eksperymenty dźwiękowe” w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Przyjdź na eksperymenty dźwiękowe. Fizycy przygotują tym razem nowe wrażenia cząsteczkowo-ruchowe. Na pokazach z całą pewnością zobaczysz i poczujesz dźwięk. Nie zabraknie instrumentów dętych, strunowych, perkusyjnych oraz dobrze nastrojonych kieliszków. Zajrzymy do duszy pianina. Pokażemy dźwięk na oscyloskopie. Ponadto infradźwięki i ultradźwięki, rezonans, głośnik „zwykły” i „niezwykły”. Pokażemy jak „złapać” dźwięk, wystukamy wiadomość z użyciem alfabetu Morse’a oraz puścimy dźwięk po sznureczku. Nie zabraknie dźwięczących kamertonów…

Naukowa zabawa dla całej rodziny.

W cenie biletów (15 zł od osoby, bezpłatnie do 6 roku): 11:00 – 12:00 pokazy

10:00 – 13:00 dla osób uczestniczących w pokazach możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

INDUrajd

. Brak komentarzy

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych jest współorganizatorem rajdu samochodowego po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

Miłośnicy rajdów samochodowych przybywajcie 😍🚘

Już 27 października 2019 zapraszamy wszystkich na INDUrajd przez trzy industrialne krainy 🙃

Co się będzie działo❓

Uczestnicy rajdu wyruszają w trasę w kolejności wylosowanego numeru startowego. Trasa będzie prowadzić z EC Szombierki w Bytomiu przez Szyb Maciej w Zabrzu do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Po drodze załogi będą miały do wykonania zadania, których realizacja zapewniać będzie zdobycie punktów – kto zbierze ich najwięcej, wygra.

➡️ REJESTRACJA o godzinie 8.30

➡️ START rajdu o godzinie 9.00

Co należy zrobić❓

Uczestnicy rajdu samochodowego będą zobowiązani do jednorazowej opłaty w wysokości 50 zł/załoga*, płatnej do 24.10.2019r. przelewem na rachunek bankowy nr 34 1050 1588 1000 0023 1483 1062 – w tytule proszę podać „INDURAJD imię i nazwisko kapitana załogi + tel kontaktowy” lub gotówką w Szybie Maciej w Zabrzu w każdy wtorek od godz.12.00-16.00.

*załoga będzie mogła składać się nie tylko z kierowcy i pilota, ale i pasażerów.

Jeżeli lubisz się ścigać, a dobra zabawa to Twoje drugie imię to zachęcamy do wzięcia udziału w tym niesamowitym projekcie 🤩

 

Na trasie INDUrajdu będziesz miał okazję:
– Uczestniczyć w specjalnych trasach zwiedzania w 3 obiektach,
– Ugotować tradycyjny śląski żur z szefem kuchni Szybu Maciej,
– Uczestniczyć w warsztatach:  „Prąd jak prąd, ale płynie stąd” oraz „Hydro i aero doświadczenie”,
– uczestniczyć w pokazie pracy maszyny wyciągowej w Szybie Maciej.

Organizatorzy planują wiele innych atrakcji oraz nagród…

 

Znaczki

. Brak komentarzy

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych postanowiło uczcić pamięć zasłużonego energetyka Klemensa Ścierskiego – inspiratora powstania Muzeum Energetyki, poprzez zorganizowanie wystawy stałej oraz nadanie jego imienia jednej z sal wystawowych Muzeum Energetyki.

Z tej okazji planujemy zamówić znaczki – 3 różne arkusze. Istnieje możliwość zamówienia poszczególnych arkuszy – każdy (prawdopodobnie w cenie 70 zł, cena zależy od ilości zamówionych przez nas sztuk).

Chętnych prosimy o zgłoszenia poprzez maila: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

1 2