29 Sierpnia – Elektrostyka – sprawdź co z niej wynika

W sobotę 29 sierpnia zapraszamy na pokazy prowadzone przez Pana Daniela Kiełpińskiego pt. “Elektrostatyka – sprawdź co z niej wynika” w ramach Fizycznych Fascynacji w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
Pokazy odbywają się o godz. 11:00, 12:00, 13:00.
Podczas pokazów z fizyki dowiesz się co to jest elektrostatyka i jaki ma związek z bursztynem?
Poczujesz oddziaływania kulombowskie.
Rozkręcimy imprezę “sportową” za pomocą maszyny elektrostatycznej.
Skonstruujemy elektroskop i poznamy osiągnięcia Volty oraz przekonamy się o obecności pola elektrycznego.

Bilety proszę zamawiać poprzez e-maila: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl (cena biletów 30 zł również obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem; dzieci do 4 roku bezpłatnie).

Wg dodatkowych zasad odwiedzania (www.muzeumenergetyki.pl) Muzeum Energetyki prosi, aby zapisywać się dwa dni wcześniej z podaniem na e-maila imienia i nazwiska, nr.dow.os., leg.szkol.