Fizyczne fascynacje – Chemiczna gra w kolory

16 listopada 2019 „Chemiczna gra w kolory” w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Są to pokazy, które przekonają wszystkich, że chemia nie jest szara i bezbarwna, ale wręcz przeciwnie – pełna barw. Zobaczymy, że dwie bezbarwne ciecze zmieszane ze sobą mogą dawać wszystkie odcienie tęczy, Będzie także trochę dymu i ubijania piany. Nie zabraknie również małych wybuchów i kolorowych glutów. Słowem – to będzie Gra w kolory. Pokażemy również bezpieczne i widowiskowe eksperymenty, które każdy może powtórzyć w domu. Warsztaty te będą przeznaczony dla wszystkich (dla każdej kategorii wiekowej).

Naukowa zabawa dla całej rodziny.

W cenie biletów (15 zł od osoby, bezpłatnie do 6 roku): 11:00 – 12:00 pokazy

10:00 – 13:00 dla osób uczestniczących w pokazach możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem.