Siódma edycja Łaziskiego Festiwalu Górskiego „Pod Górę”.

W dniach 6-7 października 2017 w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbędzie się siódma edycja Łaziskiego Festiwalu Górskiego „Pod Górę”. W tym roku ponownie organizatorzy przewidzieli dwa dni festiwalowych wrażeń.

pg

Jak co roku, i tym razem na amatorów gór wysokich oraz wszelakich form podróżowania czeka w pierwszy weekend października wiele niespodzianek. Goście festiwalowi z najwyższej półki. Tematyka gór wysokich, himalaizmu, turystyki rowerowej, arktycznych rejsów, podróży z dziećmi oraz innych sportów ekstremalnych. Liczne, jak w poprzednich edycjach konkursy z nagrodami dla widzów festiwalu. Smaczny poczęstunek. Wystawa fotografii oraz wiele innych atrakcji.
Wśród gości „Pod Górę” usłyszymy Janusza Majera, który zabierze nas w świat wypraw w Himalaje drogami śląskich himalaistów. Bartosz Stróżyński pokaże nam piękno podwodnej Antarktydy. Anna Jaklewicz zabierze nas w podróż do pięknej i tajemniczej Indonezji. Roman Husarski zaczaruje nas opowieścią o niedostępnej Korei Północnej. Piękno podróżowania z dziećmi pokaże nam rodzina Kasperków. W góry najwyższe pojedziemy również z Moniką Witkowską (Broad Peak 2017) i Pawłem Klyszczem (jak zorganizować trekking pod Everest). Dla miłośników rowerów mamy baśniową opowieść Piotra Strzeżysza, który pokonał trasę z Alaski do Patagonii na dwóch kółkach.
Zapowiada się bardzo ciekawie:)

Piątek, 6 października 2017

17.30 Rozruszajmy dzień – projekcje filmów górskich/podróżniczych
18.30 Monika Witkowska – Broad Peak (2017) – Niełatwy przeciwnik