• This event has passed.

Koncert – Oskar Mir

2018-03-18 @ 18:00 - 19:00

Koncert w ramach Otwartej Sceny w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Volta —> Tesla —> Mir —> Muzyka

Skąd się bierze dźwięk i moc beatów, które emitujemy prosto w Wasze receptory na koncertach?
Jak to możliwe, że połączenie kilku metalowych elementów powoduje niesamowite możliwości modulowana brzmień na syntezatorach i wtedy dajemy ducha tym blaszanym urządzeniom?

Historię tego zjawiska będziecie mogli prześledzić przy okazji koncertu Oskara Mira w Muzeum Energetyki.
Być może w tym miejscu uda się Wam lepiej zrozumieć elektroniczną hipnozę, która wciąga w taniec.

Prawda jest taka, że ani dźwięku gitar, ani techno, ani electro, ani nawet dobrze nagłośnionego wokalu nigdy nie byłoby bez historii elektryczności. Dlatego gramy w tym miejscu, jesteśmy kolejnym ogniwem tej opowieści. Jest w tym jakieś fascynujące połączenie, jakaś wielka przestrzeń na refleksję.

Volta —> Tesla —> Mir —> Muzyka

Oskar Mir to hipnotyczny rytm, nośne refreny po polsku, trochę tajemnicy.
Mówi, że jego piosenki to hasła nieistniejącej i nieskończonej encyklopedii jeszcze nieopisanych wrażeń i przeczuć.

Ale nie tylko.

Inspiracje: mitologiczny Orfeusz, którego nigdy nie słyszał, ale który zszedł do Hadesu i muzyką próbował odbić miłość śmierci.
Imponujące.

Muzyka mocno osadzona na melodii wokalu.
Oscyluje między muzyką popularną, elektroniką, gatunkami indie, avant, triphop.

Obecnie Oskar występuje w dwuosobowym, minimalistycznym składzie, wspierany przez Wiktora Piskorza – elektronicznie i multi instrumentalnie, a więc nie zabraknie organicznej energii z żywą gitarą, perkusją, basem i wszystkim co akurat mają pod ręką.

Muzyka: Pomimo krótkiej działalności – zostały zarejestrowane 3 teledyski promujące artystę:

OSKAR MIR – INACZEJ – 2017
real.: Sound Mixology San Luis Obispo California, Paula Sołtan

OSKAR MIR – BIAŁE ĆMY – 2017
real.: EGF Elbląg

OSKAR MIR – PRACOWNIA (DZWONIĘ) – 2017
real.: RAM TAM TAM Sopot, EGF Elbląg

Tej muzyki równie dobrze słucha się w skupieniu, co zostaje się wciągniętym w jej taneczność. Koncerty często zwieńczone są instrumentalno-elektronicznym jam session.

Wstęp wolny – wejściówki do odebrania w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych oraz w muzeum.
Zapraszamy!

Date: