• This event has passed.

Andrzejki – nocne zwiedzanie Muzeum Energetyki

2019-11-29 @ 18:00 - 21:00

29 listopada 2019 roku – Andrzejki – nocne zwiedzanie Muzeum Energetyki – event „Noc w Muzeum Energetyki”.
Od kilku lat organizujemy w taką noc cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy i oprowadzanie.
W czasie nocnego zwiedzania Muzeum Energetyki, a także poprzez pokazy uczestnikom będą przybliżane: tajemnice elektryczności, światła oraz proces wytwarzania energii elektrycznej.
Przygotujemy pokazy laserowe.
Dzięki miłośnikom astronomii ze Śląskiego Oddziału PTMA poznamy świat gwiazd w zasięgu naszych oczu.
Założenia są takie: opowiemy o astronomii, pokażemy jak zbudowane są lunety i teleskopy i jakie są między nimi różnice, zaprezentujemy program Stellarium i obrotowe mapy nieba i nauczymy chętnych jak z nich korzystać. Zaprezentujemy zdjęcia z tranzytu Merkurego z 11 listopada. Opowiemy o zanieczyszczeniu światłem i jego wpływie na życie na Ziemi i ludzi. Będziemy wspólnie odkrywać astronomię (będziemy korzystali z):
– mapy nieba,
– lunety i teleskopu,
– domowego planetarium,
– soczewki do pokazu budowy lunety,
– aparatu i statywu, aby pokazać jak fotografować niebo (nawet pod dachem damy radę bo to będzie przykład z długim czasem naświetlania i latarkami),
– duże zdjęcia planet i rebusy dla chętnych – do zgadywanek i oczywiście nagrody…(archiwalne numery Uranii Postępy Astronomii),
– fragmenty kosmicznych podróżników – czyli kolekcja meteorytów,
– jeżeli dopisze pogoda po 19tej pokażemy Jowisza na żywo.
Będziemy odkrywali tajemnice Muzeum Energetyki (prosimy zabrać latarki).
Przedmiotowy event kierujemy do różnorodnej publiczności szczególnie do dorosłych a także starszej młodzieży, zwłaszcza licznego grona pasjonatów muzealnych. Warsztaty te będą przeznaczone dla wszystkich (dla każdej kategorii wiekowej).
W cenie biletów (20 zł od osoby, bezpłatnie do 6 roku): od 19:00 do 20:00 pokazy,
18:00 -21:00 zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

Date:
2019-11-29