Zapraszamy na "Artystyczne warsztaty" w Muzeum Energetyki!

31 sierpnia 2016, godz. 16:00-19:00 - PAPIEROWA WIKLINA - warsztaty tworzenia koszyków z papierowej wikliny. Cena: 25zł.

21 września 2016, godz. 16:00-17:30 - TWOJA PIERWSZA ŚWIECA - warsztaty wyrobu świec. Cena: 20zł.

28 września 2016, godz. 16:00-19:00 - DECOUPAGE od podstaw - warsztaty skierowane do osób chcących poznać podstawy techniki decoupage. Cena: 30zł

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy! Ograniczona liczba miejsc - obowiązuje kolejność zgłoszeń!


Muzeum Energetyki zaprasza na wakacyjne "Fizyczne Fascynacje".

Najbliższe terminy warsztatów i pokazów:

24 sierpnia 2016 godzina 16:00, środa - Tym razem zapraszamy na pokazy robotyki "Nauka i zabawa w krainie RoboKids" – po raz kolejny udowodnimy, że bez fizyki nie było by zjawisk elektrycznych, a ciekawość i wyobraźnia to najlepszy nauczyciel w towarzystwie ożywionych robocików. Dowiemy się także, że nawet roboty posiadają swoją energię.


"Proszę Państwa - dziękuję pomysłodawcom, twórcom, wykonawcom wszelkich prac od początku istnienia Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
Dzięki temu, że to wspaniałe miejsce powstało, jest, funkcjonuje, możemy się u nas spotykać, realizować swoje pasje, utrwalać i prezentować przeszłość industrialną.
Dziękujemy wszystkim, którzy dalej je współtworzą, rozwijają, wspierają, promują.

Osobne podziękowania i podziw kieruję do LUDZI, którzy umożliwili nam oraz zaangażowali się 
w współtworzenie Festiwalu INDUSTRIADA 2016 - Święta Szlaku Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Bez ich wielomiesięcznej pracy nie moglibyśmy zrealizować tak wspaniałego industrialnego ŚWIĘTA 11 czerwca w Łaziskach Górnych.

DZIĘKUJĘ i zapraszam.

Jolanta Pietryja-Smolorz
Prezes Polskiego Towarzystwa Przyjaciół
Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych


Jedyna taka okazja na wieczorne zwiedzanie (proszę ze sobą zabrać latarki), liczne zaskakujące niespodzianki oraz energetyczne przeżycia!

21 maja, specjalne z okazji Nocy Muzeów, Muzeum Energetyki otwarte od godz. 19:00 - 23:00. Wstęp wolny.


Już 20 maja o godz. 19:00 (bilety 7 zł) podczas ostatniego  koncertu w ramach cyklu "Otwarta Scena" wystąpią grupy „Kraina Wolności’ oraz „Strzyga”.

Kraina Wolności to duet muzyczny i życiowy tworzący autorskie kompozycje, inspirowane muzyką lat 60' i epoką dzieci kwiatów. Ich muzyka opiera się na kultowych gitarach polskiej marki Defil, co nadaje całości specyficznego brzmienia oraz wydźwięku. Ich muzyczne inspiracje to rhythm'n'blues, blues, flower power.

Strzyga! to pochodzący ze Śląska duet muzyczny, który z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Interesują ich miejsca zamieszkałe przez złowróżbne i groteskowe wytwory ludzkiej wyobraźni. Duet wykonuje autorską muzykę akustyczną, co z pewnością zainteresuje wielu odbiorców.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16