16.10.2016, godz. 16:00
"Otwarta Scena 2.0" - koncert zespołu Szklane Oczy
Zapraszamy do Muzeum Energetyki na kontynuację znanego już cyklu "Otwarta Scena", który na stałę wpisał się w repertuar Łazisk Górnych. Tym razem wystąpi młoda, obiecująca formacja Szklane Oczy z Chorzowa. Wstęp - 7zł.

Muzeum Energetyki we współpracy z Urzędem Miejskim w Łaziskach Górnych zaprasza na wyjątkowy koncert w sobotę 22 października o godzinie 17.00 wystąpi zespół VOŁOSI.

Bezpłatne dla mieszkańców Łazisk Górnych bilety można odebrać w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego (budynek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych, II piętro) w godzinach pracy Urzędu, tel. 32 324 80 54.

UWAGA! Liczy się kolejność zgłoszeń! Ilość miejsc ograniczona!

Zespół tworzony przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych z akademii. Improwizujący kwintet smyczkowy, którego siła polega na radosnym i pełnym energii połączeniu tego, co wydawało się ogniem i wodą. Muzyka Karpat w ich rękach jest żywa, aktualna, ale nie zrywa połączenia z tradycją.


Fizyczne Fascynacje są ofertą popularnonaukową skierowaną do osób chcących zgłębić tajniki nauk ścisłych i technicznych w przestrzeni industrialnej. Warsztaty, pokazy i doświadczenia prowadzone są w Muzeum Energetyki, udział w nich wymaga wcześniejszego zapisania się i przedpłaty. Wiek uczestników od 3 do 100 lat. Możliwe zdobycie pieczątek Fizycznych Fascynacji.

Muzeum oferuje następujące pokazy i warsztaty (w pierwszej kolejności zapisujemy na pierwszy termin):

08 październik 2016 (sobota) 10:00 do 11:30 (12 miejsc), 12:00 do 13:30  (12 miejsc) – Warsztaty z ROBOTYKI

Zajęcia z ROBOKIDS to rozwijająca zabawa, która może przerodzić się w fascynujące hobby. Zabawa, nauka, myślenie w najlepszej formie, projektowanie, budowania i programowanie robotów z elementami informatyki, automatyki, matematyki i fizyki skierowanymi do najmłodszych i nie tylko...

UWAGA! Po zakończeniu warsztatów będzie możliwość zapisania się na cykliczne warsztaty z robotyki w Muzeum Energetyki, które zakończone będą po zdobyciu kolejnego etapu certyfikatem.


Zapraszamy na warsztaty decoupage’u do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych 28 września (w środę) od 17:00 do 20:00.

DECOUPAGE/DEKUPAŻ – jego celem jest uzyskanie takiego efektu, jakby przedmiot był ręcznie malowany. Technika ta pozwala na ozdobienie starych przedmiotów i nadanie im „drugiego życia”. Ponieważ takie przedmioty wyglądają naprawdę interesująco, stąd też wziął się pomysł, aby rzeczy celowo postarzać. Służą temu spękania i przetarcia.

Ozdobić można praktycznie wszystko: przedmioty drewniane, ceramiczne, szklane, blaszane puszki, ale także tkaninę, świecę czy mydło. Choć najwdzięczniejsze i dające najwięcej radości są przedmioty niewielkie, to osoba wprawnie posługująca się tą techniką może zacząć zdobić mniejsze lub większe meble, a nawet drzwi czy ściany.

Wystawiamy certyfikaty.


Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie. W sobotę 24 września, zapraszamy na katowicki rynek, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt różnych stanowisk, a w każdym z nich - ekspertów dzielących się wiedzą i swoimi doświadczeniami związanymi z walką o czystsze powietrze.

W programie imprezy między innymi:

? zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi,

? kino bez prądu,

? pokazy odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,

? punkty konsultacyjne przedsiębiorstw energetycznych,

? oferta kształcenia młodzieży,

? informacje o możliwości dofinansowania wymiany źródeł ciepła,

? możliwość zwiedzania budynków energooszczędnych, laboratoriów OZE oraz katowickich elektrociepłowni,

? pokaz - „Jak hajcować żeby nie smrodzić? …czyli kilka porad dla wszystkich, którzy jeszcze nie zmienili

systemu ogrzewania”.

A na koniec - Koncert (prawie bez prądu).

Dla przedstawicieli samorządów tegoroczne Dni Energii rozpoczynają się już 23 września. Wtedy to, w Parku Naukowo Technologicznym Euro-Centrum, odbędzie się seminarium poświęcone organizowaniu akcji społecznych i edukacyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji oraz efektywnym wykorzystaniem energii. Równolegle do seminarium prowadzone będzie szkolenie dotyczące finansowania i określania opłacalności działań energooszczędnych. Seminarium i szkolenie objęte zostało patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18